Ďalekohľad TETRAO Elanus 10x42 HD

Kód: 29511
€449 €374,17 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
18.6.2024

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Perfektný spoločník na turistiku 
  • Ľahké, kompaktné a ergonomické telo 
  • Široké zorné pole 
  • Ochranný povlak na šošovkách FMC (Fully multi-coated)
  • Jedinečné hranoly typu Schmidt-Pechan
  • Fázová korekcia PC (Phase Correct)
  • Najlepšie vrstvy dielektrických zrkadlových povlakov

Ďalekohľad TETRAO Elanus 10x42 HD je hrdým predstaviteľom vysokokvalitného optického systému v kombinácií s ľahkým a kompaktným ergonomickým telom. Štíhle celomagnéziové telo zaručuje vysokú odolnosť voči nárazom a otrasom a taktiež poskytuje užívateľovi príjemný úchop. Vonkajší pogumovaný plášť ďalekohľadu je texturovaný pre čo najlepšiu úroveň priľnavosti ako aj samotnú ochranu binokuláru.

Séria optiky TETRAO Elanus bola vytváraná s cieľom dosiahnutia vynikajúceho pomeru výkonu a ceny a preto osloví práve tých, ktorí hľadajú ďalekohľad na výnimočne vysokej úrovni ale zároveň pritom sledujú cenovku.

Ďalekohľad TETRAO Elanus 10 x 42 HD sa ideálne hodí do otvorenejšieho terénu, kde sú všeobecne lepšie svetelné pozorovacie podmienky a väčšie pozorovacie vzdialenosti. Zorné pole tohto modelu je široké 113 m na vzdialenosť 1000 m, čo je na ďalekohľad s 10-násobným priblížením vo svojej kategórií výrazne nadpriemerné. Pri prezeraní rozsiahlych lúk a priestranstiev extrémne široké zorné pole výrazne urýchli proces detekcie hľadaného objektu. Zároveň vďaka extrémne nízkej váhe iba 680 g sa stáva jedným z najľahších binokulárov vo svojej triede a zaručí pohodlnosť aj pri dlhšej dobe nosenia. Očný reliéf o dĺžke 15,2 mm zaistí pohodlné pozorovanie a zobrazenie kompletného obrazu aj pre používateľov s okuliarmi.  Dokonalé prispôsobenie oku používateľa zaistí aj krúžok pre úpravu dioptrií pravého oka umiestnený pod pravým okulárom.

Ďalekohľady série TETRAO Elanus 10x42 HD sú vybavené ochranným povlakom všetkých šošoviek FMC (Fully multi-coated) s antireflexným povlakom a nájdete v nich veľmi kvalitné typy hranolov Schmidt-Pechan. Tieto hranoly majú fázovú korekciu PC (Phase Correct) a sú vybavené najlepšími vrstvami dielektrických zrkadlových povlakov, ktoré odrážajú viac svetla v celom spektre pre lepšiu kvalitu a jasnejší obraz.

Binokulár TETRAO Elanus 10 x 42 HD je dodávaný s pevným ochranným puzdrom na prenášanie, neoprénovým popruhom na krk pre vačšie pohodlie užívateľa, krytmi šošoviek ako aj s čistiacou handričkou a návodom na použitie.

Parametre produktu: 

Zväčšenie: 10x
Priemer objektívu: 42 mm
Typ hranolov: Roof/BaK4
Optické sklo: HD
Dielektrický povlak šošoviek: áno
Povrchová úprava šošoviek: FBMC
Systém zaostrovania: centrálny
Výstupná pupila: 4,27 mm
Očný reliéf: 15,2 mm
Zorné pole na 1000 m: 6,5° /113 m
Minimálna ostriaca vzdialenosť: 2,5 m
Rozlíšenie: 4"
Dioptrická korekcia: ±3
Medzipupilárna vzdialenosť: 56 - 73 mm
Plnenie dusíkom: áno
Priepustnosť svetla: 90,7%
Rozmery: 142 x 132 x 55 mm
Hmotnosť: 680 g

Obsah balenia:

Ďalekohľad TETRAO 10x42 HD
Neoprénový popruh na krk
Ochranné puzdro na ďalekohľad
Krytky šošoviek
Handrička na čistenie optiky
Návod na použitie

Dodatočné parametre

Kategória: Ďalekohľady
Záruka: 5 rokov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Optika prémiovej značky TETRAO poskytuje maximálny výkon a spoľahlivosť vo všetkých smeroch. Optika je doladená praxou a disponuje všetkými najnovšími technologickými vymoženosťami. Medzi TOP produkty značky TETRAO patria termovízie, ktoré sú neoceniteľným pomocníkov pre poľovníkov, milovníkov prírody alebo pre bezpečnostné a záchranárske zložky. Zakúpením produktov modernej a profesionálnej značky TETRAO podporujete návrat ohrozeného druhu Hlucháňa hôrneho (Tetrao urogallus) späť do prírody.